U kap me 6 pako me drogë, dënohet me burg shqiptari në Itali

Një 30-vjeçar shqiptar në Itali është dënuar me 10 muaj burg.

Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet L.E.

Sipas mediave italiane bëhet me dije se i riu është kapur me 6 pako me 15 gramë kokainë në zonën e L‘Aquila.

Ai tentoi të largohej pasi e pikasën efektivët e policisë, por nuk arriti të shpëtonte dhe u prangos.

Shqiptari u dërgua në burg dhe sot gjykata ka marrë vendimin që ta dënojë për trafik të lëndëve narkptike./albeu.com/