U kap duke ujitur kanabisin, në pranga 44 vjeçari

Në qarkun e Beratit janë goditur dy raste të kultivimit të kanabisit, ku një person ka rënë në pranga.

Adi Myftari 44-vjeç u arrestua pasi në Vërzhezhë u kap nga policia duke ujitur 120 fidanë të dyshuara bimë narkotike kanabis, të cilat ishin të mbjella pranë tokës së tij.

Ndërkohë që u procedua penalisht Sh.K. 62 vjeç, me detyrë kryetar i fshatit Mëndrakë, Kuçovë dhe K.B., 51 vjeç, me detyrë Inspektor i Shërbimit Pyjor, pasi dyshohen se kanë konsumuar elementët e veprës penale “Shpërdorim detyre”.

Në këtë zonë është zbuluar kultivim kanabisi. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.


Shtuar 18.07.2021 10:10

Tags: ,