“U bëre ti mo plehrë”, Basha përplaset me Shalsin në Kuvend, Nikolla i kujton rregulloren

Seanca e sotme në Kuvend ka nisur me debate të mëdha. Deputeti i PS-së Eduart Shalsi ka ironizuar opozitën pas sjelljes që bëri kur kërkoi të rritej minutazhi i tyre për të folur.

Basha iu kthye Shalsit me tone të larta duke e quajtur plehrë, ndërsa ky I fundit I përgjigj duke i thënë se zëri i lart nuk e bën më burrë.

Pjesë nga debati:

Basha: U bërë ti mo plehrë. S’ke turp”. Me tregon ti mua shpifjen. O plehrë!

Shalsi: Se ke kuptuar kurrë..

Nikolla: Ju kujtoj zoti Basha rregulloren…

Shalsi: Se ke kuptuar kurrë se sa i dobët je. Trashja e zërit dhe që bën më i fortë, mund të trembësh ndonjë laraskë. Vetëm më bën për të qeshur. Edhe më këtë natyrën tënde të të bërit të të fortit.

Basha flet nga vendi./albeu.com


Shtuar 14.10.2021 10:44