U arrestua ditën e sotme, kjo është shtëpia ku 52-vjeçari mbante të ngujuar prej 6 vitesh gruan dhe fëmijët (VIDEO)

Drejtoria e Antiterrorit dhe policia e Tiranës kanë arrestuar ditën e sotme një 52-vjeçar me bindje radikale i cili mbante në ngujuar bashkëshorten dhe fëmijët e mitur prej 6 vitesh.

Siç shihet nga pamjet Xherxh (Gjergj) Laçi kishte mbyllur me grila hekuri dhe copa rrobash dritaret dhe çdo mundësi që gruaja dhe dy djemtë e tij të komunikonin me botën e jashtme, teksa i dhunonte dhe i mbante të mbyllur nën kërcënimin e armëve të ftohta.

Kujtojmë se shtetasi Xherxh (Gjergj) Laci dhunonte sistematikisht familjarët e tij dhe i kërcënonte me armë të ftohta dhe nuk lejonte fëmijët të frekuentonin shkollën.

Gjatë kontrollit të banesës u gjetën dy mjete prerëse thika ndërsa gjatë kontrolleve të ambienteve përreth banesës, në oborr, u gjetën dhe sekuestruan 700 fishekë luftarak dhe krëhra automatiku.

Njoftim policie

Finalizohet nga Drejtoria e Antiterrorit dhe Komisariati i Policisë Nr. 4., në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, operacioni policor i koduar “Ngujimi”.

Mbante të ngujuar, për shkak të bindjeve radikale, bashkëshorten dhe fëmijet e mitur, prej më shumë se 6 vitesh, si dhe i dhunonte sistematikisht, vihet në pranga 52-vjeçari.

Sekuestrohen dy mjete prerëse thika dhe municion luftarak, të gjetura në banesën e 52-vjeçarit.

Specialistët e Drejtorisë së Antiterrorit dhe specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4., bazuar në inteligjencën informative, kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Ngujimi”, në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Xh. (Gj). Ll., 52 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje.

Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se 52-vjeçari, prej më shumë se 6 vitesh, mbante të mbyllur duke i dhunuar sistematikisht dhe kërcënuar me armë të ftohta, bashkëshorten dhe dy fëmijët e mitur, të cilët nuk i lejonte të frekuentonin shkollën, për shkak të bindjeve të tij radikale.

Gjatë kontrollit të banesës u gjetën dy mjete prerëse thika ndërsa gjatë kontrolleve të ambienteve përreth banesës, në oborr, u gjetën dhe sekuestruan 700 fishekë luftarak dhe krëhra automatiku.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./albeu.com