U akuzua për korrupsion, eurodeputetja greke gati të rikthehet në Parlamentin Europian

Eva Kaili rikthehet në Parlamentin Europian, pasi u vendos që tashmë të mund të marrë pjesë në punimet e tij në Strasburg.

Avokati i Kailit kërkoi që eurodeputetja greke të shkojë në Strasburg për punën e PE dhe kërkesa u pranua.

Gjithashtu, Këshilli ra dakord shprehimisht që mund të japë intervista për shtypin, por të mos angazhohet me personat e përfshirë përmes deklaratave për shtyp. Ajo që mbetet për t’u parë është nëse Eva Kaili do të jetë në Strasburg javën e ardhshme.


Shtuar 8.06.2023 20:18

Tags: ,