Tritol makinës në Krujë, shpërthimi “trondit” qytetin

Një shpërthim me tritol është dëgjur para pak minutave në fshatin Zallë të Krujës.

Sipas burimeve nga policia, tritoli i është vënë një automjeti në zonë.

Fatmirësisht nuk raportohet për viktima dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:20, në fshatin Zallë të Krujës, në automjetin në pronësi të shtetasit L. T., që ishte i parkuar pranë banesës së tij është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse dhe për pasojë automjeti është dëmtuar pjesërisht.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po kryen veprimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sqarojmë se pronari i mjetit, shtetasi L. T., është person me precedent të mëparshëm penal në fushën e trafikimit të narkotikëve, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi”./albeu.com/

Shtuar 20.01.2022 20:30