SEKRETI/ Nga zemra te mushkëritë, hudhra është antibiotiku që lufton infeksionet! Parandalon molekulat dhe bakteret

Hudhra është ilaç çudibërës që me sukses lufton infeksionet kronike të shkaktuara nga bakteret vdekjeprurëse.

Përmban një substancë që ndalon bakterin e rrezikshëm “Pseudomonas aeruginosa” që shkakton pezmatimin e mushkërive, infeksionin e eshtrave dhe sepsën. Hudhra është efektive edhe kundër infeksioneve të zemrës.

Por, efekt edhe më të fortë ka kur marrim antibiotik, pasi parandalon molekulat dhe efektin e baktereve. Ekspertët sugjerojnë që secili njeri duhet të konsumojë së paku katër thelpinj të hudhrës në ditë./albeu.com/

Shtuar 20.01.2022 20:26