Tre ish-presidentët e Shqipërisë dhe Pandeli Majko udhëtojnë drejt Hagës, vizitojnë krerët e UÇK-së

Tre ish-presidentët e Shqipërisë dhe Pandeli Majko do të udhëtojnë drejt Hagës për të vizituar krerët e UÇK-së atje.

Takimi pritet të zhvillohet sot dhe bëhet fjalë për ish-krerët e Shtetit, Alfred Moisiu, Rexhep Meidani e Bamir Topi, si dhe ish-Kryeministri Pandeli Majko, të cilët do të marrin rrugën për në Hagë.

Ish-presidentët shqiptarë pritet të takohen me ish-presidentin Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarët, Kadri Veseli e Jakup Krasniqi, ish-deputetin Rexhep Selimi dhe të tjerët, që si ish-krerë të UÇK-së po mbahen në paraburgim nga Haga.

Delegacioni të ish-presidentëve do t’i bashkohet edhe Behgjet Pacolli, ish-ministër i Jashtëm dhe zëvendëskryeministër i Kosovës.

Kujtojmë se më herët nga Shqipëria ka zhvilluar një vizitë në Hagë ku mbahen në paraburgim ish-krerët e UÇK-së kryeministri Edi Rama. Nga Kosova ata janë vizituar nga krerët fetarë të Kosovës dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.