Trajneri i Argjentinës: Do të jetë vendimi i Messit nëse do të marrë pjesë në Botërorin e radhës

Trajneri argjentinas, Lionel Scaloni, siguroi këtë të hënë se do të jetë vendimi i Leo Messit për të marrë pjesë apo jo në Botërorin e ardhshëm të vitit 2026 dhe se nëse është në gjendje fizikisht, ai do të thirret.

“Të jetë në Botërorin e ardhshëm do të jetë vendimi i Leos, nëse trupi i tij e përballon, ai do të jetë atje”, tha trajneri argjentinas.

“Pas titullit tonë kishte një bashkësi synimesh mes tifozëve, stafit dhe lojtarëve, diçka emocionale që e bëri edhe më të fortë ndjenjën e përkatësisë në këtë fanellë unike”, shpjegoi ai. /albeu.com


Shtuar 20.02.2023 18:28