Tragjedi në koncertin e këngëtares së njohur, fansja 23-vjeçare vdes si pasojë e temperaturave të larta

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në koncertin e Taylor Swift në Brazil, ku një fanse e këngëtares ndërroi jetë si pasojë e një arresti kardiak.

Një vajzë 23-vjeçare e quajtur Ana Benevides vdiq gjatë koncertit pasi i ra të fikët për shkak të nxehtësisë ekstreme në stadium, me temperaturat mbi 37 gradë Celsius, sipas burimeve lokale.

Swift ishte plotësisht e pavëmendshme për tragjedinë që po ndodhte dhe që atëherë ka publikuar një deklaratë duke shprehur pikëllimin e saj për vdekjen e Benevides, si dhe ngushëllimet e saj për familjen e zonjës së re.

23-vjeçarja besohet se ka pësuar një krizë, sipas kushëririt të saj dhe mediave lokale. Mjekët në vendngjarje u përpoqën ta shpëtonin atë pa rezultat. Ai u dërgua në spitalin komunal Salgado Filho, por vdiq pak kohë më vonë.

 

 


Shtuar 18.11.2023 11:58