Tjetër tërmet i fuqishëm në Kretë, alarmohen banorët

Kreta vazhdon të ketë lëkundje të hera pas hershme pas tërmetit të disa ditëve me parë me magnitduë 5.8 Rihter, i cili shkaktoi një viktimë, disa të lënduar dhe dëme të mëdha materiale.

Ditën e sotme janë ndjerë sërish lëkundje, duke bërë që banorët të alarmoheshin dhe të dilnin jashtë.

Lëkundja sizmike është regjistruar në  4.6 Rihter , në orën 14:54 me epiqendër Kretën./albeu.com

 


Shtuar 29.09.2021 15:37

Tags: ,