Tiranë/ 55-vjeçari humbi jetën teksa punonte, arrestohet administratori i kompanisë

Policia e Tiranës, ka vënë në pranga 50-vjeçarin administratorin e kompanisë ku humbi jetën një ditë më parë një punonjës, tek Kodra e Diellit.

Specialitët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan shtetasin Sh. B., 50-vjeç, banues në Paskuqan, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Ditën e djeshme, në kompaninë nënkontraktore në administrim prej tij, e cila mbulon punimet në një objekt te Kodra e Diellit, duke punuar ka rënë nga lartësia shtetasi S. B., i cili si pasojë e dëmtimeve të marra, ka humbur jetën në spital.

55-vjeçari Sinan Baçi, nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të marra nga rënia prej lartësisë dhe ndërroi jetë rrugës për në spital.