Thyen çdo rekord! Gruaja 37-vjeçare lind 10 fëmijë njëkohësisht

Rekordi i lindjeve të shumta nga një shtatzëni të vetme është thyer nga një grua në Afrikën e Jugut.

Së fundmi, mësohet se një grua në Afrikën e Jugut ka lindur 10 fëmijë, 7 djem dhe tre vajza.

Gosiame Thamara Sithole  nga Afrika e Jugut lindi në një spital në qytetin e Pretoria në qershor.

Ajo tani ka thyer rekordin e vendosur nga Halima Cisse nga Mali, e cila lindi nëntë fëmijë në një spital në Marok në maj.

Mediat raportojnë se ishte e paprit ur pasi mjekët i kishin thënë se priste 6 fëmijë, dhe jo 10 sa ka lindur ajo. /albeu.com/

 

Shtuar 8.06.2021 04:06