Theu me gurë xhamat e zyrave elektrorale të PS dhe PDIU, i riu publikon videon

Ditën e sotme në Fier u sulmuan me gurë zyrat e zyrat elektorale të PS dhe PDIU.

Kryesisht ishin xhamat që u dëmtuan ndersa ngjarja ka ndodhur në lagjen “1 Maji” të qytetit.

Bashkëkryetari i shtabit elektoral të PS-së në lagjen 1 Maji, Aljosha Doko, tha se veprimi i thyerjes së zyrave ishte i turpshëm, dhe drejtoi gishtin nga kundërshtarët, edhe pse nuk pranoi që të thoshte emra.

Por i riu që sulmoi zyrën e PS e kishte publikuar veprimin e tij online. Ai e dërgoi videon e mëposhtme me mesazhin e tij kundër Rilindjes. /albeu.com/


Shtuar 21.03.2021 11:41

Tags: , , , ,