Ters e vetëm ters! Cilat janë 3 shenjat e horoskopit më pa fat në këtë vjeshtë

Peshqit

Ju pret një kohë e vështirë.  Fillojmë me kalimin e Afërditës në shenjën e Shigjetarit, e cila vjen në një kënd të drejtë me shenjën tuaj. Mos harroni: Ky aspekt tregon mosmarrëveshje, ankth dhe ndjenjën se gjërat janë vazhdimisht “jashtë kontrollit”. Prisni zhgënjime në fushën e dashurisë dhe parave nga 7 tetori deri më 4 nëntor.

Pastaj, nga 24 nëntori deri më 12 dhjetor, Mërkuri shkon te Shigjetari, duke ndërlikuar përpjekjet e komunikimit. Gjatë kësaj periudhe, ju madje keni një eklips diellor që vjen në kënd të drejtë me shenjën tuaj të zodiakut. Në fund të vjeshtës, Marsi do të hyjë tek Shigjetari, planeti i luftës dhe agresionit, në një shenjë të zjarrtë dhe përsëri në kënde të drejta me shenjën tuaj. Do të ketë një lehtësim gjatë sezonit të Akrepit (23 tetor deri më 20 nëntor), por ne nuk do të gënjejmë: do të jetë e vështirë.

Virgjëresha

Meqenëse shenja juaj e Horoskopit është përballë Peshqve, shenjat e Horoskopit që janë në kënde të drejta me diellin janë gjithashtu ato që janë në kënde të drejta ndaj Peshqve. Kjo do të thotë që ju përballeni me shumë nga të njëjtat sfida të përmendura më lart. Jeta juaj e dashurisë dhe suksesi juaj financiar ndoshta do të kenë probleme në pjesën e parë të vjeshtës.

Eklipsi diellor: ndoshta do t’ju shqetësojë diçka që është vërtet shqetësuese për një Virgjëreshë të organizuar si ju, por për fat të mirë, energjia e eklipsit vjen dhe shkon shpejt. Marsi në Shigjetar do t’ju zemërojë, por sezoni i Bricjapit në solsticin e dimrit do t’ju qetësojë.

Dashi

Dashi nuk do ketë një vjeshtë aq të keqe sa Peshqit dhe Peshorja, por nuk do të jetë ideale. Gjatë periudhës së Peshores (22 shtator-22 tetor) do të ndiheni të balancuar në këtë shenjë të ekuilibruar të ajrit (e kundërta juaj e bukur!). Por në epokën e Akrepit, gjërat bëhen të vështira.

Kur Afërdita të hyjë tek Bricjapi më 5 nëntor (duke qëndruar atje deri në vitin 2022) jeta juaj e dashurisë do të goditet rëndë, veçanërisht kur Afërdita të bëhet retrogradë më 19 dhjetor. Kjo prapambetje e veçantë na bën të pyesim marrëdhëniet tona, të rishikojmë të parët dhe të kujtojmë “ditët e mira të vjetra” (të cilat ndoshta nuk ishin aspak të mira). Shtoni Mërkurin tek Bricjapi nga 13 dhjetori deri në fillim të vitit 2022 dhe do të keni një fund të trazuar të vjeshtës.


Shtuar 15.09.2021 16:25