Tërmeti me magnitudë 5.8 në Kretë, shënohet viktima e parë

Është shënuar viktima e parë pas tërmeti me magnitudë 5.8 Rihter në Kretë.

I ndjeri është një nga tre personat e bllokuar në kishën e Profitis Ilias, në Arkalochori. Sipas mediave greke, kupola e kishës u shemb, dhe për pasohë një person u plagos për vdekje.

Viktima dhe dy të bllokuarit ishin duke kryer punime, ndërsa raportohet dhe për të lënduar të tjerë

Tërmeti shkaktoi dëme materiale të konsidetueshme,

Emergjencat Civile tashmë kanë nisur punën./albeu.com


Shtuar 27.09.2021 09:59