Tërmet me magnitude 4.7 në Mal të Zi

Një tërmet me madhësi 4.7 u regjistrua në orën 01:18 në Mal të Zi, jo shumë larg kufirit me Kroacinë dhe Bosnjë-Hercegovinën.

Sipas të dhënave, tërmeti ndodhi në një thellësi prej rreth 10 km dhe një epiqendër afër Castelnuovo di Cattaro.

Tërmeti u ndje shumë në vend, por aktualisht nuk ka raporte për dëme njerëzore apo materiale./albeu.com


Shtuar 26.06.2021 08:49