Tentoi të vriste 16-vjeçarin në Kamzë, zbardhet dëshmia e 18-vjeçarit: Më ngacmonte të dashurën, e qëllova me kallashnikov

18-vjeçari Armir Hasaj që tentoi të vriste me armë një 16-vjeçar në Kamza dy ditë më parë, ka deklaruar në polici se ngjarja ka ndodhur pasi sipas tij adoleshenti i kishte ngacmuar të dashurën.

Në dëshminë para hetuesve, ai ka thënë se me 16-vjeçarin njiheshin prej kohësh dhe janë rritur në të njëjtën lagje.

Lexo edhe: Plagosi me armë 16-vjeçarin në Kamëz, arrestohet adoleshenti dhe bashkëpuntori i tij

Fillimisht, sipas tij, janë konfliktuar me njëri-tjetrin, pasi kishin lënë që të takoheshin për t’u sqaruar, por debati mes tyre ka degraduar dhe në gjaknxehtësi e sipër ka hapur bagazhin e makinës, ku mbante një armë kallashnikov dhe ka qëlluar vetëm një herë në drejtim të të miturit duke e plagosur.

Për hetuesit mbetet akoma e paqartë se ku i riu ka arritur të sigurojë armën e krimit, të cilën e mbante në makinë.

Autori u arrestua së bashku me një 19-vjeçar, i cili akuzohet si bashkëpunëtor në ngjarje./Albeu.com


Shtuar 20.10.2023 12:44