Tenderi i uniformave të policisë, 1 vit burg për 9 të arrestuarit! E pëson edhe ish-drejtoresha Naqellari

GJKKO ka dhënë dënimin për nëntë të arrestuarit për tenderin e uniformave.

Ish-drejtoresha Edlira Naqellari është dënuar me një vit burg.

Kurse me 8 muaj deri në 1 vit burg është dënuar Fatmir Demneri, Mariglen Buzali, Gezim Mingaj, Anisa Bogdani, Klevis Hasani, Flutura Cerkezi, Ani Omuri dhe Kreshnik Bejkaj.

Ata akuzohen për abuzim me detyrën në lidhje me tenderin e uniformave të policisë./albeu.com/