Temperaturat 23 gradë, si do të jetë moti sot

Edhe sot mbetemi nën ndikimin e qendrës anticiklonare duke bërë që vendi ynë të jetë në dominimin e kthjellimeve në gjysmën perëndimore por gjysma lindore e territorit parashikohet me kthjellime dhe kalime të herë pas hershme të vranësirave.

Sipas Meteoalb, më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore të territorit Shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por konstante mbeten vlerat e mesditës duke u luhatur nga 4°C deri në 23°C./albeu.com


Shtuar 28.10.2021 08:04