Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset 24-vjeçari

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar rreth orës 16:00 të ditës së sotme, në lagjen “Salo Halili” në Shkodër.

Policia njofton se gjatë një konflikti të çastit është plagosur në kofshë  me armë zjarri pistoletë shtetasi Jaser Osmani, 24 vjeç, i cili  po merr ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijojnë kontrollet për kapjen e autorit.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./albeu.com


Shtuar 11.05.2024 16:43