Të paktën 6 viktima, momenti kur forcat ruse bombardojnë qendrën tregatre në Kiev (VIDEO)

Autoritetet ukrainase thonë se të paktën gjashtë persona u vranë kur një qendër tregtare dhe një numër shtëpish u goditën në lagjen Podilskyi të Kievit.

Pamjet e publikuar nga Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës kapi momentin kur qendra u bombardua.

Zjarrfikësit u panë më vonë duke u përpjekur të shpëtonin njerëzit e bllokuar nën rrënoja.

Shikoni KËTU momenti ne bombardimit. /albeu.com