Taulant Balla paralajmëron deputetët: Nëse nuk vaksinoheni, nuk futeni në Kuvend!

Edhe seanca e sotme parlamentare u shoqërua me debate të ashpra në lidhje me Komisionet Parlametare dhe vendimin e PS për t’i zhvilluar ato online.

Ndërkohë që PD kundërshtoi këtë vendim duke kërkuar që komisionet të zhvillohen fizikisht në Kuvend, Balla bëri një deklaratë të fortë.

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla deklaroi se shumë shpejt në Kuvendin e Shqipërisë nuk do të futet askush që është i pavaksinuar.

Taulant Balla: Pikë së pari njëherë kujdes me emrat sepse nuk është kushëriri i Eduart Shalsit, Olaf Scholz, por do të jetë kancelari i ri gjemran mesa jemi në dijeni.

Dhe vendimi për komisionet parlamentare është marrë e nuk mund të diskutohet më.

Në Budestag nuk futesh dot më pa green pass, në Kuvendin italian gjithashtu dhe në Kuvendin e Shqipërisë, askush nuk do të vijë i pavaksinuar. /albeu.com/

 


Shtuar 23.09.2021 11:09