Talebanët nuk heqin dorë: 31 gushti, afati i fundit i evakuimit

Zëdhënësi i talebanëve Zabihullah Mujahid thotë se afati i 31 gushtit për evakuimet nga Kabuli nuk do të zgjatet.

Ai shtoi se ka mjaft kohë për të nxjerrë shtetasit e huaj para afatit dhe se talebanët “nuk janë në favor” të lejimit të afganëve të largohen./albeu.com


Shtuar 24.08.2021 16:11