Takimi me Bashën një ditë para zgjedhjeve, Yuri Kim bën sqarimin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka reaguar lidhur me takimin e zhvilluar pak më parë me kryedemokratin Lulzim Basha.

Përmes një postimi në Twitter, Kim shprehet se ky takim është po njëlloj si takimi me Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Rama.

Sipas ambasadores, Amerika nuk mbështet asnjë parti apo kandidat. Por absolutisht mbështesim të drejtën e të gjithë qytetarëve për të votuar lirshëm dhe në paqe.

Reagimi i Yuri Kim

Takova Kryetarin e PD-së Lulzim Basha sot, njësoj siç jam takuar me Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama në 48 orët e fundit. Ne përsërisim 🇺🇸 nuk mbështet asnjë parti apo kandidat. Por ne absolutisht mbështesim të drejtën e të gjithë 🇦🇱 qytetarëve për të votuar të lirë dhe në paqe.

Shtuar 24.04.2021 12:49