Takimet e delegacionit të SHBA me Ramën e Bashën, vjen reagimi i Yuri Kim: Miqësia jonë përtej partive politike

Një delegacion i Shteteve të Bashkuara ka mbërritur në Shqipëri, ku gjatë ditës së sotme ka

zhvilluar takime të rëndësishme me kryeministrin Rama dhe kryedemokratin Basha.

Pas këtyre takimeve të zhvilluara, ka ardhur edhe reagimi i ambasadores amerikanë Yuri Kim.

Sipas ambasadores Kim, marrëdhëniet mes dy vendeve, përkatësisht mes SHBA-së dhe Shqipërisë janë përtej krahëve politikë./albeu.com/