Surpriza e zgjedhjeve është Tom Doshi, siguron 3 mandate e dha dorëheqjen

Gjatë mbrëmjen së kaluar ish-deputeti Tom Doshi dha dorëheqjen nga mandati i deputetit.

Doshi ishte renditur i dyti në Qarkun e Tiranës, ndërsa i pari është kandidati Gertjan Deda, ndërsa në Qarkun e Shkodrës ishte renditur i pari dhe në vend të dytë është kandidati Gledis Çeliku.

Surpriza e kësaj zgjedhje është pikërisht partia e Doshin e cila deri tani ku janë numëruar gati 20% të kutive të numërimit, Tom Doshi ka marrë të paktën 3 mandate deputeti.

PSD-ja, e cila renditet e katërta me 5 mijë e 739 vota dhe ka të paktën 3 mandate të sigurta. /albeu.com/

 

Shtuar 26.04.2021 07:40