Superliga Europiane, Betis ironizon Realin, Atleticon dhe Barcelonën, kualifikon vetën në Champions (FOTO LAJM)

Pasi Reali Barcelona dhe Atl Madrid vendosën t’i bashkohen Superligës Europiane, Betis ka ironizuar publikisht klubet e mëdha spanjolle.

Betis ka hequr Realin, Atleticon dhe Barcelonën nga renditjen e La Liga, duke lënë Sevillan lider të kampionatit spanjoll, ndjekur nga Villarreal.

Nëse vërtetë UEFA vendos për pezullimin e klubeve nga gara, atëherë Betis me renditjen momentale do sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve. /albeu.com/


Shtuar 19.04.2021 18:12