Superkompjuteri parashikon fituesin e Champions (FOTO LAJM)

Superkompjuteri nga specialistët FiveThirtyEight ka parashikuar se kush do të jetë fitues i Ligës së Kampionëve.

Manchester City konsiderohet të jetë favoriti për të fituar Ligën e Kampionëve me 45% e ndjekur nga Real Madrid 18%, po aq ka dhe Chelsea.

Në anën tjetër, PSG vlerësohet vetëm 10%  për të dalë fituese e Ligës së Kampionëve. /albeu.com/

blog_image

 

 

 


Shtuar 14.04.2021 17:56