SPAK arreston 5 zyrtarë të Kadastrës në Durrës, sekuestron 190 mijë m2 tokë në Gjirin e Lalëzit

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka zhvilluar një aksion në në drejtorinë e Kadastrës së Durrësit duke arrestuar 5 zyrtarë.

Mësohet se nga SPAK është sekuestruar 190 mijë m2 tokë në Gjirin e Lalëzit.

Gjithashtu janë kontrolluar 7 shtëpi të punonjëve të Kadastrës dhe janë shoqëruar 4 persona.


Shtuar 9.11.2021 11:50