Sot finalja e Kupës, formacionet e mundshme Atalanta-Juventus

Sot në Mapei Stadium luhet finalja e Kupës së Italisë mes Atalantës dhe Juventusit.

Pirlo pritet të hedhi në fushë formacionin më të mirë të mundshëm edhe pse me mendje te Championsi.

Ndërkohë, Gasperini synon trofeun e parë si trajner i Atalantas. /albeu.com/

Formacionet e mundshme:

ATALANTA (3-4-2-1): Gollini; Toloi, Romero, Palomino; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Malinovskyi, Pessina; Zapata

JUVENTUS (4-4-2): Buffon; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Danilo; McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Dybala, Cristiano Ronaldo.

Shtuar 19.05.2021 09:06