Sondazhi për Prishtinën, LVV e LDK në balotazh (FOTO LAJM)

Në Prishtinë do të ketë balotazh, sipas sondazhit të Klan Kosovës ku janë duke u publikuar të dhënat e fundit të matjeve të opinionit publik për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Sipas këtij sondazhi kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia është ai që do të prijë në këto zgjedhje.

Bazuar në këto të dhëna, i dyti do të jetë Përparim Rama nga LDK-ja, i treti Uran Ismaili, kandidati i PDK-së, i katërti Daut Haradinaj i AAK-së dhe i fundit Gëzim Mehmeti i AKR-së.

 Të dhënat me përqindje:

Arben Vitia(LVV) – 46.3 për qind

Përparim Rama (LDK) – 25.1 për qind

Uran Ismaili (PDK) – 19.2 për qind

Daut Haradinaj (AAK) – 5.5 për qind

Gëzim Mehmeti (AKR) – 0.4 për qind. 


Shtuar 14.10.2021 22:45