SONDAZHI/ Elisa Spiropali apo Grida Duma? Kë zgjedhin shqiptarët në Tiranë

Zgjedhjet e 25 prillit janë në prag dhe gara në Tiranë pritet të jetë e fortë mes dy partive kryesore, PS dhe PD.

Dy figurat politike në këtë garë që kanë ngjallur që në fillim një lloj kërshërie në audiencë janë Elisa Spiropali dhe Grida Duma.

Kjo pasi të dyja janë në ngjitje në partinë përkatëse dhe shumë pranë liderve të PD-së dhe PS-së.

Madje shpeshheherë të ftuara në studio televizive, mes dy personazheve është ndjerë një lloj tensioni i shoqëruar me debate.

Por në sondazhin e zhvilluar në Abcnews.al, me një pjesëmarrje rekord të qytetarëve,  rezultatet kanë treguar se përballja mes Grida Dumës dhe Elisa Spiropalit ka një “fituese”.

Elisa Spiropali renditet e 13-a në listën e PS me 3.56% të votave, ndërsa Grida Duma e 4-a në listën e PD me 7.62%. /albeu.com/


Shtuar 31.03.2021 15:08