Skuadrat që kanë fituar Bundesligën, kryeson frikshëm Bayern (VIDEO)

Skuadra e Bayernit është e pa mposhtur në 9 vitet e fundit në Bundesligë, ku edhe këtë vit e merr trofeun.

Bayerni që nga viti 1960 kur edhe filloi kjo ligë ka grumbulluara 30 tituj, ku është edhe skuadra që ka fituar më shumë trofe në Gjermani.

Por, jo gjithmonë triumfues ishte Bayerni edhe pse pjesën më të madhe po.

Kështu, Bayerni kryeson me 30 tituj të fituar, M’Gladbach me 5, ndjekur nga Dortmundi që ka po aq, pastaj Werderi me 4, Hamburger SV me 3 dhe VFB Stuttgart me 3.


Shtuar 13.05.2021 19:51