SKANDAL/ Gjykata nxjerr përfundimin, ish ministri përdhunoi gruan e tij, mesazhet s*ksuale që u dërgonte votuesve (FOTO LAJM)

Ish-ministri konservator i Mbretërisë së Bashkuar, Andrew Griffiths, përdhunoi gruan e tij kur ajo ishte në gjumë dhe e nënshtroi atë nën kontroll të detyrueshëm, ka përfunduar një gjykatës i gjykatës së lartë.

Vendimi, i publikuar të premten, detajonte abuzimin e dyshuar në familje nga Griffiths ndaj gruas së tij, Kate, e cila tani është një deputete konservatore në detyrë.

Ngjarja besohet të ketë ndodhur gjatë martesës së tyre.

Ai gjithashtu përfshinte presionin ndaj saj për seks, sulmin fizik dhe abuzimin verbal ndaj saj, zbuloi gjykatësi. Andrew Griffiths mohoi akuzat e bëra nga ish-gruaja e tij dhe “mohoi me vendosmëri” përdhunimin.

Ai dha dorëheqjen nga qeveria si ministër i biznesit në korrik 2018 për dërgimin e 2,000 mesazheve seksualisht të qarta për zgjedhësit dhe u largua si deputet në nëntor 2019. Gruaja e tij e pasoi atë si deputete konservatore për selinë e Burton në East Staffordshire./albeu.com/


Shtuar 10.12.2021 19:07