Shqiptarët në Greqi nuk i ndal as ligji, vijnë në këmbë nga mali për të votuar

Ditën e sotme mbahen zgjedhjet parlamentare në Shqipëri ku pritet të vendoset fati i vendit për 4 vitet në vijim.

Disa nga qendrat e votimit në Devoll kanë raportuar se kanë ardhur njerëz nga doganat dhe i është komunikuar se sipas aktit normativ nuk i lejon të votojnë sepse duhet të ishin në karantinë 2 javore.

Po ashtu edhe në disa fshatra të tjerë ka rezultuar që ka pasur hyrje nëpërmjet malit.

Atyre iu komunikua që votimi është i paligjshëm dhe nuk iu është lejuar të votojnë. /albeu.com/

 


Shtuar 25.04.2021 15:19