Shkeli orën policore, gjobitet me 1 milionë lekë menaxheri i një lokali në Shijak

Një 33-vjeçar me iniciale G.B, menaxher i një lokali në Sjijak është proceduar pënalisht pasi është konstatuar duke organizuar ceremoni festive me muzikë pas orarit të lejuar .

Njoftimi i policisë:

“Në vijim të kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë konstatuar dhe proceduar penalisht për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, shtetasin G. B., 33 vjeç, banues në Pjezë, Shijak, menaxheri i lokalit, pasi është konstatuar duke organizuar një ceremoni festive me muzikë, pas orarit të përcaktuar për mbylljen e aktiviteteve.

Gjithashtu, ndaj këtij shtetasi është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë. /albeu.com/


Shtuar 2.08.2021 10:18