Shikoni momentin kur Conte mëson se Mourinho po merr Romën (VIDEO)

Antonio Conte ka bërë një punë të shkëlqyeshme në stolin e Interit këtë sezon dhe tashmë ka fituar titullin e kampionëve të Italisë.

Ai theu dominimin e ekipit të Juventusit, i cili ka festuar tituj kampionati që nga sezoni 2011/12 deri sot.

Në sezonin e ardhshëm, nëse ai qëndron në stolin e Interit, Conte gjithashtu do të mposhtë Jose Mourinho, i cili do të drejtojë Romën. Të dy janë të lidhur nga një rivalitet i gjatë në të cilin ka pasur gënjeshtra taktike, por edhe tallje dhe fjalë të ashpra.

Në stolin e Chelsea, Conte përmendi sezonin e pasuksesshëm të Mourinhos në klub, dhe Mourinho u përgjigj se ai nuk kishte ndërmend të humbte flokët për shkak të fjalëve të tij, duke aluduar në transplantin që italiani kishte bërë.

Thuhet se ata kanë lënë konfliktet pas tyre dhe tani kanë respekt reciprok. Conte, pas befasisë fillestare pas konfirmimit të lajmit për kthimin e Mourinhos në Itali, tha se ishte një lajm i mirë për të gjithë dhe i uroi të gjitha të mirat, përveç në ndeshjet kundër Interit.

Shtuar 5.05.2021 07:05