Sherr mes dy fqinjëve në Korçë, një i plagosur

Një sherr mes dy komshinjve ka ndodhur mesditën e sotme në Korçë, i cili ka përfunduar me plagosjen me thikë të njërit prej tyre.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në një lagje në Korçë, në afërsi të shkollës “Demokracia”.

I plagosuri Rustem Beqiri është nisur drejt spitalit, ndërsa autori Niko Prifti ka rënë në pranga.

Policia dhe ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa priten të tjera detaje në vijim

Njoftimi i Policisë:

Plagosi me mjet prerës gjatë një konflikti një shtetas tjetër, kapet menjëherë pas ngjarjes, autori i dyshuar i plagosjes.

Më datë 14.08.2022, rreth orës 12:15, në lagjen nr. 4, Korçë, shtetasi N. P., rreth 68 vjeç, gjatë një konflikti i cili dyshohet të ketë ndodhur për motive pronësie, ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin R. B., 60 vjeç, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar i ngjarjes N. P., ndodhet i shoqëruar në ambientet e Komisariatit për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 14.08.2022 12:31