Shërbimi i Kardiokirurgjisë, Manasitrliu: Ekipi i “Shefqet Ndroqit”, gati për një sfidë tjetër

Ministrja e Shëdetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar sot një vizitë në spitalin “Shqfqet Ndroqi” i cili pas shumë muajsh shërbimi për pacientët me Covid-19, i është kthyer funksionit të Sanatoriumit.

Manastirliu shkruan se ekipi është gati për një sfidë tjetër, duke shtuar se tashmë është hapur shërbimi i ri I Kardiokirurgjisë.

“Me prof. Alma Cani dhe prof. Rezart Deveja, që së bashku me ekipin e Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqit”, bëhen gati për një tjetër sfidë, me hapjen e shërbimit të ri të Kardiokirurgjisë”, shkruan Manastirliu./albeu.com