Shembja e pallatit në SHBA, prishet edhe pjesa tjetër e mbetur

Pjesa e mbetur e një blloku apartamentesh pjesërisht të shembur afër Miamit është shembur për arsye sigurie, pasi një stuhi tropikale po afrohet në Florida.

Kujtojmë se pjesa kryesore e pallateve u shemb papritur më 24 qershor, ku 4 njerëz kanë humbur jetën dhe 121 janë ende të zhdukur.

Struktura e paqëndrueshme e mbetur, e cila ksihte njerëz, u shkatërrua në mënyrë që përpjekjet e kërkimit të mund të vazhdonin në mënyrë të sigurt./albeu.com

Shtuar 5.07.2021 08:13

Tags: , ,