SHBA: Hapim kufijtë për të vaksinuarit plotësisht më 8 nëntor

SHBA ka njoftuar se do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga 8 nëntori.

Lëvizja shënon fundin e kufizimeve të ashpra që janë vendosur ndaj udhëtarëve që nga marsi i vitit 2020.

Rregullat aktuale ndalojnë hyrjen për shumicën e qytetarëve jo-amerikanë që kanë qenë në Mbretërinë e Bashkuar dhe një numër vendesh të tjera të Europës, Kinën, Indinë, Afrikën e Jugut, Iranin dhe Brazilin./albeu.com


Shtuar 15.10.2021 15:59

Tags: