Sazan Guri “gozhdon” drejtoreshën e AKU: Në 50 mijë fara shalqiri, pse hidhni në treg farën e 49999?

Ambientalisti Sazan Guri ka bërë sërish një tjetër pyetje epike ndërsa ishte i ftuar në emisionin “Bardh a Zi” në Abc, tema e të cilit ishte “Verdikt për Sigurinë Ushqimore”.

Ai tha se në Shqipëri nuk ka siguri ushqimore ndërsa mori si shembull shalqirin.

Pjesë nga biseda:

Guri: Si ka mundësi 50 mijë fara domateje dhe hidhet në trg fare 49999?

Deda: Se është më e lira.

Guri: Unë s’kam lidhje me drejtoreshën po më habit si hidhet në treg fara e 49999 me atë turjelën jeshile./albeu.com/

Shtuar 28.09.2022 22:05