Rusia mohon “sulmin” në Poloni: Provokime të qëllimshme

Pak minuta më parë një zyrtar amerikan konfirmoi se dy raketa ruse kaluan në Poloni, që është territor i NATO-s, ndërsa mbetën të vrarë dy persona.

Rusia ka reaguar së fundmi duke mohuar gjithçka dhe sipas tyre këto janë provokime të qëllimshme, shkruan, sky news.

“Një provokim i qëllimshëm me qëllim përshkallëzimin e situatës”, raporton agjencia e lajmeve Interfax.

Ata shtojnë se nuk ka pasur asnjë sulm pranë objektivave pranë kufirit ukrainas-polak nga ushtria ruse./albeu.com


Shtuar 15.11.2022 20:59