Rritet numri i viktimave në Kosovë, sot shënohen 8 humbje jete nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 8 viktima dhe 62 raste të reja si pasojë e virusit COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 107.065 raste nga 579.663 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.235 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 379 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 100.612 raste, kurse numri i rasteve aktive është 4.218./albeu.com

Shtuar 19.05.2021 15:20