Rriten rastet e reja në Kosovë, sot një humbje jete nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 17 raste pozitive me Covid-19 dhe një vdekje.
Sot janë shëruar 86 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.022.

Në total numri i rasteve aktive është 562.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 10.185 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.507.657 doza të vaksinës.

Deri më sot 675.582 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com


Shtuar 19.10.2021 15:04