Rriten ndjeshëm rastet me Covid-19 në Maqedoni, ja bilancet e fundit

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se në 24 orët e fundit janë kryer 5.959  teste dhe janë regjistruar 325 raste të reja me Covid-19.

Janë regjistruar 11 të shëruar dhe një viktimë

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë, arrin  157.251, numri i të shëruarve në 150.481, i të vdekurve në 5.502, kurse ka 1.268 raste aktive. /albeu.com/


Shtuar 6.08.2021 16:59