Rriten infeksionet me COVID-19 në vend, sa pacientë ndodhen aktualisht në spitale

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 410 raste të reja me COVID-19, 2 humbje jete dhe 46 të shëruar.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se, aktualisht janë 2,453 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Ndërkohë, MSH njofton se në spitale ndodhen 39 pacientë.

Statistika (14 Gusht 2021)

Raste të reja ditore         410

Të shëruar në 24 orë       46

Të shtruar në spitale       39

Humbje jete në 24 orë     2

Testime ditore                 5,252

Testime totale             952,866

Raste pozitive             135,550

Raste të shëruara       130,634

Raste Aktive                    2,453

Humbje jete                     2,463

/albeu.com/

 


Shtuar 14.08.2021 17:16