Rrëzohet avioni në Greqi, humbin jetën 2 persona (FOTO LAJM)

Një avion privat  është rrëzuar në Greqi dhe për pasojë kanë humbur jetën 2 persona. Avioni është rrëzuar në afërsi të një prej viktimave, në Haria, 15 km larg Pyrgos.

Pas rrëzimit të tij, avioni u përfshi në flakë, ndërsa dy pasagjerët ishin djegur.

Shkaku i aksidentit ende nuk është bërë i ditur./albeu.com

 

Shtuar 21.06.2021 12:24