Rrëshqitje dherash në Maliq, bllokohet rruga

Shiu i dendur ka bërë që të rrëshqasë dheu në disa zona të Moglicës. Në një pjesë është bllokuar rruga si pasojë e rrëshqitjes së dherave.

Aksi rrugor në këtë zonë është mbyllur dhe kalimi i mjeteve është i pamundur. Reshjet e dendura të shirave kanë sjellë probleme edhe në disa zona të tjera të vendit. Konkretisht, shumë rrugë të Tiranës janë përmbytur.

Bllokim rrugësh kanë Elbasan e Gramsh gjithashtu


Shtuar 22.08.2022 18:50